Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 235 Cevabı

elektron: Atom çekirdeğinin etrafında bulunan, kütlesi proton ve nötronun kütlesine oranla çok az olan negatif elektrik yüklü atom altı tanecik. demek olduğunu biliyor muydunuz?

11. Sınıf Kimya Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 235 Cevabı

NELER KAZANILACAK?

Dengeyi etkileyen faktörler açıklanırken

a) Sıcaklığın, derişimin, hacmin, kısmi basınçların ve toplam basıncın dengeye etkisi denge ifadesi üzerinden açıklanacak,
b) Le Chatelier İlkesi örnekler üzerinden irdelenecek,
c) Katalizör-denge ilişkisi vurgulanacaktır.

6.2.1. DENGEYİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Küresel ısınma nedeniyle eriyen buzul kütlesi her yıl artıyor (Görsel 6.2.1). Küresel ısınma niçin iklim değişikliklerine neden oluyor? Doğa kaybettiği dengesini geri kazanmaya mı çalışıyor? Bütün bu soruların cevabı dengedeki bir sisteme etki edildiğinde sistemin nasıl tepki vereceğinin açıklanmasında gizlidir.

Dengedeki bir sisteme etki edilmediği sürece maddelerin derişi- minde ve miktarlarında zamanla bir değişiklik olmaz. Fakat sisteme etki edilirse denge bozulur. Sisteme dışarıdan uygulanabilecek etkiler şunlardır:

• Sıcaklık
• Derişim
• Hacim
• Kısmi basınç veya toplam basınç değişimi

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 235 Cevapları” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz. 

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!