Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı

“11. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 185 Cevapları Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı

Birinci tepkime ekzotermik olması nedeniyle dışarı ısı verir ve AH’nin değeri negatiftir (AH < 0). İkinci tepkime ilk tepkimenin iki katı madde miktarı ile gerçekleştiği için dışarı verilen ısı iki katı olur. Tepkimenin entalpisi AH = -128 kJ olur.

Çözüm

Ara basamaklardan oluşan toplam tepkimenin elde edilmesi için ara basamakların düzenlenmesi gerekir. Bu düzenleme yapılırken sadece ara basamakların bir tanesinde olan maddeden başlamak çözümü kolaylaştırır.

Elde edilmek istenen (Entalpi değişimi bulunacak.) tepkimede C(k) girenler tarafında ve 1 mol olduğu için I. tepkime değiştirilmez.

Elde edilecek tepkimede CÜ(g) ürünler tarafında ve 2 mol oluşması istendiği için II. tepkime ters çevril- meli ve 2 ile çarpılmalıdır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 185 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!