Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 91

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevapları SDR Dikey Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Ders Kitabı Cevapları Sayfa 91

Bundan önceki bölümlerde kara yollarında ve taşıtlarda buzlanmaya karşı alınan önlemlere değindik. Donmayı geciktirmek için kara yollarına tuz serpildiğini, araçların radyatörlerine antifriz konulduğunu belirttik. Bu önlemlerin olumlu ve olumsuz etkilerini araştırarak sınıfta öğretmeninizin gözetiminde tartışınız.

  • Cevap: Bu önlemlerin olumlu etkileri olmuştur.

Tartışma, birbirine karşıt düşüncelerin karşılıklı savunulması olarak açıklanabilir. Burada asıl amaç, doğruların tek boyutu olmadığının birçok yönünün bulunduğunun görülebilmesidir. Tartışma yapmanın, olaylara çok yönlü bakabilme, dayanışma hâlinde eleştirebilme, eleştiriden yararlanabilme, hoşgörülü olma, saygılı olma, küsmeme, kırılmama, gerektiğinde özür dileme gibi davranışları geliştirmeye büyük bir katkısı vardır.

  • Cevap:

Siz de sınıf içi tartışmalarda karşınızdakini dinlemenin ve görgü kurallarına uygun davranmanın tartışmanın verimliliğini artıracağını unutmayınız.

  • Cevap:

10. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!