Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları SDR Dikey Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21

Mg3N2 bileşiğinde elementlerin kütlece birleşme oranı = -y dir. Eşit kütlelerde Mg ve N elementi alınarak 75 gram Mg3N2 bileşiği elde edildiğine göre başlangıçta alınan Mg ve N elementlerinin kütleleri toplamı kaç gramdır?

  • Cevap: 108 g

Fe203 bileşiğinde elementlerin kütlece birleşme oranı -ğ tür. Buna göre Fe203 bileşiğindeki Fe elementinin kütlece yüzdesi kaçtır?

  • Cevap: %70 Fe

Demir (Fe) ve oksijen (O) atomlarından oluşan iki bileşikten birincisinde 7 gram Fe, 3 gram O; İkincisinde 14 gram Fe, 4 gram O ile birleşmiştir. Bu bileşiklerde aynı miktar O ile birleşen Fe kütleleri arasındaki oran sırasıyla kaçtır?

  • Cevap: 2/3

Karbon (C) ve hidrojen (Fİ) atomlarından oluşan iki bileşikten birincisi 12 gram C, 2 gram Fİ; İkincisi 18 gram C, 4 g gram Fİ elementi içeriyor. Birinci bileşiğin formülü C2H4 olduğuna göre ikinci bileşiğin formülü nedir?

  • Cevap: C3H8

10. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!