Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları SDR Dikey Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Ders Kitabı Cevapları Sayfa 127

Çevrenizi inceleyerek asidik, bazik ve nötr özellik gösteren maddeleri belirleyiniz. Günlük yaşantınızda bu maddeleri hangi amaçlarla kullandığınızı araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı rapor hâline getirip sınıfta bir sunum yaparak arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

Asit: Domates, üzüm, kivi, çilek gibi besinlerin yapısında asit bulunur.  Bu besinlerin tatlarının ekşi olmasının nedeni asidik yapıda olmasındandır. Asit özelliği gösteren maddelere asidik maddeler denir.

Bazlar: Diş macunu, kabartma tozu, mide şurubu, deniz suyu, tükürük gibi maddelerin yapısında baz bulunur. Bu maddelerin tatları baz olmasının nedeni bazik yapıda olmasındandır. Bazik özelliği gösteren maddelere bazik madde denir.

Nötr Madde: Asidik veya bazik özellik göstermeyen maddelerdir. Su ve tuz nötr maddelerdir.

10. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!