Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 110

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 110 Cevapları SDR Dikey Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya SDR Dikey Ders Kitabı Cevapları Sayfa 110

Sınıfta arkadaşlarınızla ikişerli gruplar oluşturunuz. Çevrenizde bir araştırma yaparak ayırma ve saflaştırma tekniklerinin kullanıldığı alanları belirleyiniz. Belirlediğiniz bu alanlarla ilgili grup arkadaşınızla iş birliği yaparak bir sunum hazırlayınız. Sunumlarınızı sırayla sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Sunum, bir konunun veya bir araştırma sonucunun dinleyicilere aktarılmasıdır. Amacı bilgi vermek, bilgileri yenilemek, araştırma sonuçlarını açıklamak ve bilimsel bir araştırmaya katkı sağlamaktır. Sunumu hazırlayacak kişi konuya hâkim olmalı, farklı ve güvenilir kaynaklardan bilgi toplamalıdır. Sunumu daha etkili hâle getirmek için slaytlar hazırlanabilir. Sunum sırsında slaytlar ve konuşmalar eş zamanlı olmalıdır. Sunumu, gerçekleştirirken dili güzel kullanmaya özen gösterilmeli, sadece sözlü olarak değil vücut diliyle de dinleyicilerle iletişim kurmaya önem verilmelidir. Sunumunuzda tüm bu uyarıları dikkate alınız.

  • Cevap:  Maddeler doğada çoğunlukla homojen veya heterojen karışımlar hâlinde bulunur. Bu maddeleri saf olarak elde etmek için karışımdan ayrılması gerekir. Maddeleri karışımlardan ayırmak için maddelerin aşağıdaki özelliklerin farklı olmasından yararlanılır.

➜ Mıknatıstan Etkilenme
➜ Erime noktası farkı
➜ Tanecik boyutu farkı
➜ Kaynama noktası farkı
➜ Çözünürlük farkı
➜ Yoğunluk farkı

10. Sınıf SDR Dikey Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!