Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Kauçuk, polietilen, polietilen tereftalat, kevlar, polivinil klorür, politetraflor eten ve polistiren polimerlerinin kullanım alanlarına örnekler veriniz.

“Kauçuk, polietilen, polietilen tereftalat, kevlar, polivinil klorür, politetraflor eten ve polistiren polimerlerinin kullanım alanlarına örnekler veriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Kauçuk, polietilen, polietilen tereftalat, kevlar, polivinil klorür, politetraflor eten ve polistiren polimerlerinin kullanım alanlarına örnekler veriniz.

Soru: Kauçuk, polietilen, polietilen tereftalat, kevlar, polivinil klorür, politetraflor eten ve polistiren polimerlerinin kullanım alanlarına örnekler veriniz.

  • Cevap: 

Kauçuk

Araba lastiği, ayakkabı tabanı, ameliyat eldiveni, poşet lastiği, beyaz eşyaların sıcak ve soğuk hortumları ve contalar kauçuktan yapılır.

Polietilen

Evlerde kullanılan birçok aşındırıcı madde polietilenden (PE) yapılmış kaplarda saklanır. Leğen, süzgeç, çöp kovası gibi mutfak gereçleri polietilenden yapılır.

Polietilen tereftalat

Su ve meşrubat şişelerinin yapımında polietilen tereftalat kullanılır.

Kevlar

Kurşungeçirmez yelek, miğfer, paraşüt ipi yapımında kevlar adı verilen polimer.

Polivinil klorür

Elektrik kablo yalıtımları, kapı ve pencere profili ve dış cephe kaplamaları polivinil klorürden (PVC) yapılır.

Politetraflor eten

Tencere ve tava gibi mutfak eşyalarının da kaplanmasında yaygın olan kullanılmaktadır.

Polistiren

Beyaz eşya saklama kutuları, tek kullanımlık tabak, sıcak içecek bardağı yapımında ve binaların ısı yalıtımında polistiren kullanılır.

10. Kimya Anadol Yayıncılık Sayfa 153 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap