Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 93 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 93 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 93 Cevapları Pasifik Yayınları

KİMYASAL TÜRLER

Maddelerin doğada element, bileşik ya da karışım hâlinde bulunduğunu daha önce öğrenmiştiniz. Sayfada görselleri verilmiş olan örnekleri inceleyelim. Suda, hidrojen ve oksijen atomlarından oluşan moleküller (H2O) bir aradadır. Oksijen elementi, iki oksijen atomunun bir arada bulunduğu molekül (O2) birimlerden oluşmuştur.. Argon (Ar) gazı, tek tek atomlardan oluşmuştur.
Bakır (Cu), bakır atomlarının bir araya gelmesi ile oluşmuş bir elementtir.

Tuz (NaCI), sodyum (Na+) ve klor (Cl-) iyonlarının bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Görüldüğü gibi tüm bu maddelerin ortak bir özelliği vardır: Tanecikli yapıda olmaları. Genel olarak bütün maddeler küçük taneciklerden oluşmaktadır. Bu tanecikler; atom, iyon ya da moleküllerdir. Atom, iyon ve molekül tanecikleri kimyasal tür olarak adlandırılır. Kimyasal türler birbirleriyle etkileşime girerek yığın (madde) oluşturur. Örneğin tuzda iyonlar, bakırda atomlar, suda hem atomlar hem moleküller etkileşmektedir.Şimdi, kimyasal türleri ve bunların etkileşimini inceleyelim:

  • CevapBu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap