Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Pasifik Yayınları

 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 72 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Pasifik Yayınları

PERİYODİK SİSTEMLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Simyacılar; ateş, hava, toprak ve su olmak üzere dört element olduğunu savunmuşlardı.

Yukarıdaki fotoğraflarda ise günümüzde element olarak tanımlanmış ve bilinen elementlere örnekler verilmiştir. Bunlar arasındaki farklılıklar ve benzerlikler nelerdir?

  • Cevap: Paramanyetik maddeler herhangi bir mıknatıs tarafından o mıknatısın manyetik alanı içerisindeyken manyetik alan çizgileri ile aynı yönde mıknatıslaştırılmaya uğrayabilen; alüminyum, kalsiyum, krom, magnezyum, platin, tungsten vs. gibi maddelere denir ve kendisini mıknatıslaştıran cisim tarafından çekilirler. Yalnız manyetik alanda mıknatıslık özelliklerini muhafaza edebilirler.

Bu elementleri gruplandırmak isteseydiniz hangi özelliklerine göre gruplandırırdınız?

  • Cevap: Yukarıdaki fotoğrafta elementlerin fiziksel ve kimyasal özellikleri arasındaki benzerliklere göre gruplandırılma yapılmıştır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap