Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 65 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları Pasifik Yayınları

ATOMUN YAPISI

Dalton, atomu tek parça hayal ederken sonraki bilim insanları atomun kendinden daha küçük taneciklerden oluştuğunu kanıtlamışlardır. Adını Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi anlamına gelen Fransızca “Conseil Europeen pour la Rec- herche Nucleaire” sözcüklerinden alan CERN’de yapılan deneyler, atom altı taneciklerle ve atomun yapısıyla ilgili önemli bilgiler ortaya koymuştur. Yukarıdaki fotoğrafların birinde elektron mikroskobunu görmektesiniz. Bu mikroskop, atomun yapısı ile ilgili gelişmelere katkı sağlamıştır. Günlük yaşamımızda karşımıza çıkan PET (Pozitron Emisyon Tomografisi), MR (Manyetik Rezonans görüntüleme) gibi teknikler, atomun yapısı ile ilgili gelişmeler sayesinde ortaya konmuştur. Atomun yapısı nasıldır? Atomun yapısındaki taneciklerin yük ve kütleleri nedir? Bu bölümde; elektron, proton ve nötronun yüklerini, kütlelerini ve bulundukları yerleri ayrıca atom numarası, kütle numarası, izotop, izoton, izobar ve izoelektronik kavramlarını öğreneceğiz

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap