Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 63 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Pasifik Yayınları

Alıştırma

10Ne atomunun katman elektron dağılımını yapınız.

Elektronun çekirdekten sonsuz uzaklaştırılması sırasında (n = ^) elektronla çekirdeğin arasındaki çekim kuvveti yok olur. Bu durumda, elektronun potansiyel enerjisi sıfırdır. Böylece elektron, atomlardan tamamen koparılmış olur. Bu olaya iyonlaşma denir.

Niels Bohr (1885-1962)

Bohr, Kophenhag şehrinde doğmuştur. 1911 yılında İngiltere’de Thomson ile çalışmaya başlamıştır. Atom spektrumlarını açıklamak için yeni bir atom modeli geliştirmiştir. Kuramsal Fizik Enstitüsünün başkanlığını yapmıştır. Bu enstitüde kimya ve fizik dallarında Nobel Ödülü kazanan W. Heisenberg (W. Hayzınberg), W. Pauli (W. Pauli) ve L. Pauling (L. Paulig) gibi birçok genç bilim insanını yetiştirmiştir. Bohr, aynı zamanda iyi bir kalecidir. Bir maçta kafasına takılan bir problemi kale direğine yazarken gol yediği söylenir.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap