Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 41 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları Pasifik Yayınları

Kimyada Kullanılan Sağlık ve Güvenlik Amaçlı Temel Uyarı Sembolleri (Piktogramları)

Günlük yaşamda kullandığımız birçok maddenin yararlı etkileri yanında zararlı yönleri de vardır. Örneğin kireç çözücü; çaydanlıklarda, lavaboda, banyoda kireçleri çözmek için kullanılır. Ancak bu maddenin derimizle teması ve buharının solunması tehlikelidir. Kimyasal maddeleri kullananları bu maddelerin tehlikeleri konusunda uyarmak için kimyasal maddelerin ambalajları üzerinde, bulundukları ve kullanıldıkları yerlerde uyarı sembolleri yer alır. Aşağıda temel uyarı sembolleri, bunların anlamları ve bu semboller görüldüğünde alınacak tedbirler yer almaktadır. Sembollerin anlamını öğreniniz. Bu sembolleri gördüğünüzde anlamlarına uygun davranınız.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap