Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 32 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Pasifik Yayınları

KİMYANIN SEMBOLİK DİLİ

Yukarıda gördüğünüz trafik işaretlerini bir Çinli ya da Yunanlı görse sizin çıkardığınız anlamı çıkarır mı? Neden? İşaretlerin altında lokanta sözcüğünün farklı dillerdeki yazılışını görmektesiniz. Sözcüğün yazıldığı dilleri bilmediğinizi varsayarsak sözcükleri anlamanız olası değildir. Ancak lokanta sözcüğü yerine trafik işaretlerinde kullanılan “çatal-kaşık” sembolü siz dâhil herkes tarafından kolaylıkla lokanta olarak anlaşılır. İnsanlar çok eskiden beri semboller kullanmışlardır. Böylelikle aralarındaki iletişimi kolaylaştırmışlardır. Yazı da aynı dili kullanan insanların ortak sembol dilidir. Kimyada da semboller kullanılmaktadır.

Bu bölümde; elementin tanımını, periyodik sistemdeki ilk 20 elementin ve günlük hayatta sıkça kullanılan elementlerin adlarını ve bunları sembolleriyle eşleştirmeyi, element ve bileşik kavramlarını ayırt etmeyi ve bazı bileşiklerin formülleri ile yaygın adlarını eşleştirmeyi öğreneceğiz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap