Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 180 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevapları Pasifik Yayınları

SU VE HAYAT

28.09.2015 tarihinde, “Mars’ta Su Bulundu” haberleri heyecan yarattı. Haberde, Mars’ta akan su olduğuna dair kanıtlar bulunduğu açıklandı. “Sıcak aylarda Mars’ta tuzlu su akıyor. Kızıl gezegen Mars’ta daha önce bulunan buzul, yaşam belirtisi olarak görülmüştü. Son keşifle birlikte hayatın varlığıyla ilgili Mars’taki araştırmaların hızlandırılması planlanıyor. ” “2015’in ilk aylarında, Mars’ın yüzeyinde, bir tür tuz olan kalsiyum perklorat bulunmuştu. Bu bulgu Mars yüzeyine yakın yer altı su kaynakları olabileceği fikrini destekler nitelikteydi.” “Suyun varlıklar için önemi nedir? Mars’ta su bulunması haberi neden heyecan yaratıyor? Çölde neden canlı sayısı yok denecek kadar azdır?” sorularının ortak yanıtı “Suyun yaşam için gerekli bir sıvı olması”dır.

Dünya’mız, su bakımından çok zengindir ve su, Dünya’da diğer gezegenlerden farklı olarak yaşamın var olmasını sağlar. Ancak Dünya’daki kullanılabilir su kaynaklarının dağılımı dengeli değildir. Güney Amerika ve Avustralya’da bol, Afrika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yok denecek kadar azdır. Öyleyse var olan su kaynakları korunmalı ve su boşa harcanmamalıdır. Su kaynakları nasıl korunur? Kullanılabilir tatlı sulardaki çözünmüş madde miktarı farklıdır. Hangi çözünmüş maddeler suya sertlik verir? Sert suyun yumuşak sudan farkı nedir? Bu bölümde; suyun varlıklar için önemini, su tasarrufuna, su kaynaklarının korunmasına yönelik çözüm önerilerini ve suyun sertlik ve yumuşaklık özelliklerini inceleyeceğiz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap