Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 150 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

KATILAR

Çevremizde birçok katı vardır: tuz, çinko, bakır, elmas, iyot, otomobil lastiği, gümüş, cam, plastik.. Katılar elmas gibi sert ve yalıtkan; mum, lastik gibi yumuşak; tuz, kurşun(II) sülfür gibi kırılgan; gümüş, çinko, bakır gibi iletken ve şekillendirilebilir olabilmektedir. Peki, bunca katıyı sınıflandırmaya çalışsak hangi özelliklerini dikkate almalıyız? Yukarıda sayılan fiziksel özelliklerle katıların yapılarını oluşturan kimyasal türler arasında nasıl bir ilişki vardır? Örneğin elmas çok sertken mum neden yumuşaktır? Bu katıların taneciklerini bir arada tutan kuvvetler aynı mıdır? Bu bölümde; katı türleri olan amorf katılar ve kristal katılar hakkında bilgi edineceğiz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap