Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 132 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Pasifik Yayınları

FİZİKSEL DEĞİŞİM

Maddelerin yapısında kalıcı değişiklik oluşturmadan ölçülebilen özellikler fiziksel özelliklerdir. Fiziksel özellikler, fiziksel değişim sonucu ortaya çıkar. Suyun hâl değiştirmesi fiziksel değişime örnektir. Fiziksel değişimler sonucunda yeni maddeler oluşmaz. Başka bir deyişle madde “kimliğini” değiştirmez. Fiziksel değişim sonucunda maddenin tanecikleri (atom, molekül, iyon) arasındaki zayıf etkileşimler değişir ya da ortadan kalkar. Bu nedenle fiziksel değişimler gerçekleşirken enerji değişimi azdır. Kimyasal bağlar kopmadığı için maddenin kimyasal özelliği değişmez. Erime, kaynama, buharlaşma, yoğuşma, süblimleşme gibi değişimler fiziksel değişime örnektir. Fiziksel değişime şekerin suda çözünmesi, bakırın ezilmesi, kâğıdın yırtılması gibi başka örneklerde verilebilir

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap