Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 112 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları Pasifik Yayınları

Oksijen Molekülü (O2)

ü2 molekülünde iki bağlayıcı elektron çifti oksijen atomları tarafından ortaklaşa kullanıldığı için ikili (çift) bağ oluşur

Azot Molekülü (N2)

N2 molekülünde üç bağlayıcı elektron çifti, azot atomları tarafından ortaklaşa kullanıldığı için üçlü bağ oluşur

Bir kovalent bağda ortak kullanılan elektronlar iki atom tarafından eşit çekilmiyorsa, kısmi pozitif ve kısmi negatif uçlar oluşuyorsa bu tür bağa polar (kutuplu) kovalent bağ denir. Polar kovalent bağ, elektronegativite farkı olan ametal atomları arasında oluşur.

Hidrojen Klorür Molekülü (HCI)

Hidrojen atomunun elektronegatiflik değeri 2,1; klorun ise 3,0’dır. Bu iki atomun oluşturduğu hidrojen klorür (HCI) molekülünde bağ elektronları iki atom tarafından eşit çekilmeyecektir. Bağ elektronları, elektronegatifliği büyük olan klor atomları tarafından daha fazla çekilecektir. Bunun sonucunda bağda klor tarafı kısmen negatif (8), hidrojen tarafı kısmen pozitif (8+) yüklü olur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap