Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Pasifik Yayınları

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 102 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Pasifik Yayınları

Element atomlarının son katmanlarındaki elektronları yani değerlik elektronlarını kullanmaları sonucu kimyasal bağ ya da güçlü etkileşimler oluşur. Daha önce belirtildiği gibi güçlü etkileşimler; iyonik, kovalent ve metalik bağlar olarak sınıflandırılır.

Hatırlatma

Bir element atomunun katman elektron dağılımı yapıldığında son katmandaki elektronları değerlik elektronlarıdır.

İYONİK BAĞ
Sodyum klorür kristalinde (bileşiğinde), sodyum ve klor iyonları güçlü etkileşimle (kimyasal bağ ile) bir arada durmaktadır. Sodyum ve klor atomlarından sodyum ve klor iyonları ile bu iyonlar arasında kimyasal bağ neden ve nasıl oluşmaktadır? Katman elektron dağılımına bakarak atomların birbiri ile etkileşip etkileşmeyeceğini ve etkileşirse hangi tür bağ yapacağını tahmin edebiliriz. Genellikle metaller ametallerle bileşik oluşturur. Ametaller ametallerle de bileşik oluşturabilir. Bir element atomunun diğer element atomu ile etkileşerek hangi tür etkileşim yapacağını öngörmek için atomların katman elektron dağılımlarını ve Lewis sembollerini inceleyelim

  • CevapBu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Pasifik Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap