Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 81 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 81 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 81 Cevapları Anadol Yayıncılık

Damıtma işleminde önce damıtma düzeneği kurulur ve ısıtıcı açılır. Karışımdaki sıvı madde ısındıkça buhar oluşmaya başlar ve oluşan buhar soğutucuya gider. Burada soğuyan buhar yoğuşarak sıvı hâle geçer ve oluşan sıvılar toplama kabında toplanır. Karışımda birden fazla sıvı varsa ve bu sıvılar birbirinden ayrılacaksa burada ayrımsal damıtma işlemi uygulanır.

Ayrımsat Damıtma

Birden fazla sıvıdan oluşan homojen karışımları bileşenlerine ayırmak için ayrımsal damıtma işlemi uygulanır. Bu işlemin uygulanabilmesi için karışımdaki sıvıların kaynama noktalarının belirgin derecede birbirinden farklı olması gerekir. Ayrımsal damıtma işlemi uygulanırken Şekil 2.2.6’daki ayrımsal damıtma düzeneği kullanılır.

Dikkat Edelim!
Ayrımsal damıtma düzeneğinde, damıtma düzeneğinden farklı olarak ön soğutucu bir kolon bulunmaktadır.

Bilelim
Ayrımsal damıtma düzeneğindeki ön soğutucunun görevi damıtılması istenilen sıvıyla birlikte buharlaşan diğer sıvıları mümkün olduğunca bu sıvıdan ayırabilmektir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap