Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 78 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları Anadol Yayıncılık

Farkına Göre Uygulanan Ayırma yöntemleri

Yoğunlukları birbirinden farklı olan maddelerin oluşturduğu heterojen karışımlar yoğunluk farkına göre bileşenlerine ayrılabilir. Karışımı oluşturan maddelerin katı ya da sıvı olmalarına göre ayırma yöntemleri değişkenlik göstermektedir. Karışımların yoğunluk farkına göre nasıl ayrılacağını inceleyelim.

Ayırma Hunisi

Yoğunlukları birbirinden farklı olan sıvı maddelerin oluşturduğu heterojen karışımlarda sıvı maddeler birbiri içinde çözünmediği için her sıvı madde ayrı birer faz olarak görülür. Buna bağlı olarak bu tür karışımlar ayırma hunisiyle bileşenlerine ayrılabilmektedir. Ayırma hunisi, camdan yapılmış şeffaf, musluklu bir kaptır (Şekil 2.3.3). Ayrılması istenen karışım ayırma hunisine konup bir süre beklenir. Sıvı fazlar tamamen birbirinden ayrıldıktan sonra ayırma hunisinin altına bir toplama kabı koyulur ve ayırma hunisinin musluğu yavaşça açılır. Sıvılardan biri tamamen karışımdan ayrıldıktan sonra musluk kapatılır. Bu işlem, bütün sıvılar ayrı ayrı elde edilene kadar devam eder.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap