Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 41 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları Anadol Yayıncılık

3. Çözüm

Tepkimede mol sayılarına göre 2 birim NaI, 1 birim Pb(NO3)2 ile tepkimeye girmektedir Hesaplamalarımızı buna göre yapabiliriz.
I. grup için:
Tepkimede eğer Pb(NO3)2 tamamen harcanıyorsa 1 molüne karşılık NaI’den 2 mol harcanması gerekir Elimizde bu kadar NaI bulunmadığı için Pb(NO3)2 bitemez. Öyleyse tamamı harcanan madde NaI çözeltisidir. Aşağıdaki diğer hesaplamalarda da aynı yöntem uygulanır.

4. Çözüm

Oluşan H2O gazının kütlesini bulabilmek için mol sayısını bilmemiz gereklidir. Bunun bulunabilmesi için CH4 gazının normal koşullardaki hacmi verilmiş. Öyleyse bu hacim değerinden CH4 gazının mol sayısını bulup sonrasında H2O gazının mol sayısını hesaplayabiliriz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap