Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 169 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 169 Cevapları Anadol Yayıncılık

C) Aşağıdaki metni okuyunuz ve yönergeye göre soruyu cevaplandırınız.

Kimya öğretmeni Ali Bey, öğrencilerine “Kimya Her Yerde” ünitesi içinde yer alan “İlaçlar” konusunu anlatırken ilaçların öneminden ve özelliklerinden bahsetmiştir Ali Bey ayrıca ilaçların katı, sıvı ve yarı katı gibi farklı formlarda olduğunu örneklerle anlatmış ve öğrencilerinden aşağıdaki tabloyu doldurmalarını istemiştir.

Siz de aşağıdaki tabloda verilen ilaçların hangi formda olduklarını ilgili kutucukları işaretleyerek belirtiniz.

  • Cevap:

Ç) Aşağıdaki metni okuyunuz ve yönergeye göre çalışmayı tamamlayınız.

Pelin, kimya dersinde polimerleri ve polimerlerin özelliklerini öğrenmiş, bunların çok kullanışlı malzemeler olduğunu fark etmiştir. Polimerlerin olumlu özelliklerinin yanında olumsuz özelliklerinin de olduğunu öğrenen Pelin, bunun üzerine polimerlerin olumlu ve olumsuz özelliklerini içeren aşağıdaki listeyi hazırlamıştır.

Aşağıdaki listeyi inceleyiniz ve Pelin’in yaptığı yorumların doğru olup olmamasına göre ilgili kutucukları işaretleyiniz.

  • Cevap:

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap