Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 138 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 138 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 138 Cevapları Anadol Yayıncılık

Kauçuk

Doğal olarak kauçuk ağacından elde edilen kauçuk, daha çok yapay olarak üretilip kullanılmaktadır. Kauçuğun bazı kullanım alanlarını paspas, silgi, ayakkabı, taşıt lastikleri, ameliyat eldivenleri, oyuncak toplar olarak belirtebiliriz (Resim 4.1.7).

Polietilen(PE)

Polietilen, süt beyazı yarı şeffaf bir termoplastik madde olup etilenin yüksek basınç altında ve sıcaklık etkisiyle polimerizasyonu sonucu elde edilir. Polietilenin mekanik özellikleri polimer zincirinin uzunluğuna, kristal yapıya ve molekül ağırlığına göre değişkenlik gösterir. Kısa zincirli olanları daha kırılgan, uzun zincirli olanları daha sert yapıdadır.Polietilen, fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı bir polimer- dir. Bu özelliğine bağlı olarak kaplamalarda, boru sistemlerinde, oyuncaklarda ve bazı mutfak eşyalarında kullanılmaktadır (Resim 4.1.8).

Polietilen Tereftalat (pet)

Polietilen tereftalat, önemli polimer maddelerden biridir. Kısaca PET olarak ifade edilen bu polimer, ticari polyester olarak da tanımlanmaktadır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 138 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap