Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 111 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Anadol Yayıncılık

İlaçların bir kısmında da asidik ya da bazik maddeler bulunmaktadır. Asidin etken madde kısmını oluşturan bu maddeler sayesinde rahatsızlıklarımızı iyileştirebiliyoruz.

Asitleri ve bazları günlük hayatta doğrudan kullanmamızın dışında endüstride de yaygın olarak kullanmaktayız. Bunların sayesinde pek çok malzeme üretip insanlığın hizmetine sunabiliyoruz.

Burada örneklerini verdiklerimiz asitlerin ve bazların sadece birkaç kullanım alanıdır. Görüldüğü gibi asitlerin ve bazların birçok yararı vardır ama bunların yanında zararları da bulunmaktadır. Bunlardan biri asit yağmurlarıdır.

Asit yağmurlarının Oluşumu ve Etkileri

İnsan nüfusu her geçen gün artmakta ve buna bağlı olarak ihtiyaçlar, dolayısıyla tüketim de artmaktadır. İhtiyaçların artması daha çok üretim anlamına gelir. Üretimin sonucu olarak da çevre kirliliği oluşmaktadır. Hava kirliliği bunlardan biridir. Evsel ve özellikle endüstriyel baca gazlarının havaya karışması sonucu asit yağmurları oluşabil- mektedir (Resim 3.3.3).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap