Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Anadol Yayıncılık

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Anadol Yayıncılık Sayfa 100 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Anadol Yayıncılık

pH değeri çözeltilerin asitlik, bazlık ya da nötr özelliklerinin pratik olarak ifade edilmesine yardımcı olmaktadır. Asitlerde pH değeri küçüldükçe asitlik kuvveti, bazlarda pH değeri büyüdükçe bazlık kuvveti artar. Şekil 3.1.1’deki pH cetveline göre 25°C’taki pH değeri 1 olan bir çözeltinin asitlik kuvveti, pH değeri 3 olana göre daha yüksektir. Benzer şekilde pH değeri 12 olan çözeltinin bazlık kuvveti, pH değeri 10 olana göre daha yüksektir.

Günlük hayatta pH kavramını kullanıyor muyuz?

Günlük hayatta kullandığımız bazı maddelerin asidik ya da bazik özellikte olup olmadığı önemlidir. Genellikle bu tür maddelerin ambalajlarında pH değerini ifade eden bilgiler bulunmaktadır. Özellikle sabun, krem ve şampuan gibi bazı kozmetik ürünleri, temizlik maddeleri ve ilaç gibi tüketim maddelerinin etiketlerinde ya da bilgilendirici yazılarında pH değerlerine rastlamaktayız.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Anadol Yayıncılık Kimya Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Kimya Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap